Upravit stránku

Výplňové materiály používáme k řešení hlubších vrásek a korekci detailů obličeje. Jsou vhodné na úpravu vpadlých jizev a povislých ústních koutků, také k účinné korekci velikosti a tvaru rtů. Doplněním objemu v oblasti lícních kostí lze dosáhnout výrazného omlazujícího efektu /někdy je tento zákrok nazýván jako lifting bez skalpelu/. Výplňový materiál aplikujeme tenkou jehličkou přímo do povrchových partií kůže za použití lokálního anestetika. Efekt je patrný ihned po aplikaci a budete se z něj těšit až 18 měsíců! Výplňové materiály vedou k rychlému a dlouhodobému omlazení obličeje.

Výsledek zákroku je ihned viditelný. Okamžitě vidíte hladkou pokožku a plnější rty. Těsně po zákroku může být kůže trochu nateklá. Otok pozvolna mizí a za den nebo dva zcela vymizí. Časem je výplňový matriál úplně vstřebán, účinkem zákroku se budete těšit po dobu 6 až 18 měsíců dle použitého materiálu a místa aplikace. Zákrok můžete bez problémů kdykoli opakovat.
MUDr. Martina Hamadová

V současné době je nejčastěji používaná kyselina hyaluronová, názvy preparátu jsou rozličné, záleží na výrobci. Rozdíl je ve způsobu " zasíťování" kyseliny hyaluronové, rozdílná je následně struktura a hustota gelu. Dle toho lékař volí vhodný typ kyseliny hyaluronové pro požadovaný efekt. Jinou výplň použijeme na jemné vrásky, jinou na zvednutí objemu v oblasti lícních kostí.  

Novinkou jsou výplně na bázi karboxymetylcelulozy /Erelle/, obsahují přibližně 98 % vody a čistou zesíťovanou sodnou sůl karboxymethylcelulózy. Nemají žádné přidané syntetické látky. Výhodou této výplně je menší otok, což využíváme především u aplikace do rtů.

Časté dotazy na výplňové materiály

Co je to výplňový materiál?

„Je to nejčastěji stabilizovaná hyaluronová kyselina neživočišného původu. Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v těle každého člověka (klouby, chrupavky, kůže). V kůži zajišťuje hydrataci a elasticitu. S přibývajícím věkem produkce kyseliny hyaluronové klesá, vznikají vrásky a kůže ochabuje. Výplňový materiál tak obnovuje mladistvou pružnost vaší kůže tím, že doplňuje přirozený zdroj. Aplikuje se ve formě gelu do kůže či podkoží, kde na sebe váže vodu a zůstává v místě aplikace zpravidla po mnoho měsíců.”

MUDr. Martina Hamadová


Je zákrok bolestivý?

„Lékař aplikuje výplňový materiál ve formě gelu tenkou jehlou do kůže nebo podkoží. To způsobí při aplikaci pálivý pocit. Před zákrokem se proto místo aplikace znecitliví pomocí lokálního znecitlivujícího krému, během a po zákroku ošetřované místo chladíme."

MUDr. Martina Hamadová


Nahoru