Upravit stránku
S přibývajícím věkem ubývají elastická vlákna v kůži, tak dochází k prohlubování a zvětšení nerovností na pleti. Výsledkem pohybu obličejových svalů jsou mimické vrásky, které vznikají na čele, mezi obočím, u zevních očních koutků a nad horním rtem. Nejčastěji ošetřované lokality, kam se botulotoxin aplikuje, je okolí nad kořenem nosu, oblast očí a čelo.

Botulotoxin - co se za ním skrývá?

Nejen k boji proti vzniklým vráskám, ale také jako preventivní péče proti jejich rozvoji slouží aplikace botulotoxinu.
Botulotoxin je purifikovaný protein, který po aplikaci do mimického svalu blokuje vedení vzruchu mezi daným svalem a nervem, tím je daný sval vyřazený z funkce.

Sval tak není schopen kontrakce a nedochází nad ním ke krčení kůže. Individuálně pak dojde k úplnému vyhlazení vrásky nebo k výraznému zlepšení. Na konečný výsledek má vliv mnoho faktorů od věku pacienta, dlouhodobosti vrásky a množství aplikované látky.

Jednou z nejrychlejších účinných metod k odstranění vrásek je právě aplikace botulotoxinu. Efekt této metody se projeví ve velmi brzké době, během tří až čtrnácti dnů. Jeho trvání je však už velmi individuální, po první aplikaci to bývá zpravidla tři až šest měsíců. Pokud se terapie neopakuje, stav se nezhoršuje, neboť svaly z nečinnosti postupně slábnou.

Jak probíhá zákrok?

Botulotoxin se vpraví tenkou jehličkou přímo do ošetřovaného místa, kde aktivně působí. Pomocí ní dochází na konkrétním místě k několika vpichům. Nemusíte se obávat velké bolesti, ta je opravdu minimální, proto není potřeba ani lokální anestezie. Ošetření je také časově nenáročné a není potřeba žádná rekonvalescence. Výsledkem je rychlé a spolehlivé omlazení obličeje. Mimo jiné je aplikace botulotoxinu efektivně využívána k léčbě nadměrného pocení.

Prohlédněte si naši fotogalerii

  • Aplikace botulotoxinu
  • Po zákroku
  • Před zákrokem

Kolik stojí jednotlivé ošetření?

  • Aplikace botulotoxinu A
    Průměrná cena za lokalitu2 000 Kč - 3 000 Kč
    Nadměrné pocení – podpaždí8 000 Kč
    Nadměrné pocení – dlaně nebo ploskyod 10 000 Kč

Máte zájem o aplikaci botulotoxinu? Kontaktujte nás!

Nahoru