Upravit stránku

,V mladém věku jsou po skončení činnosti mimického svalu veškeré nerovnosti vyhlazeny, ale s rostoucím věkem dochází k úbytku elastických vláken v kůži. Nerovnosti se kvůli tomu stávají stálými, postupně se zvětšují a  prohlubují. Tím v obličeji vznikají mimické vrásky, které jsou výsledkem pohybu obličejových svalů. Jsou to vrásky na čele, mezi obočím a při zevních očních koutcích, nad hrním rtem.

Aplikace botulotoxinu slouží k účinnému řešení, ale i k prevenci rozvoje mimických vrásek. Botulotoxin se vpraví tenkou jehličkou přímo do ošetřovaného místa, kde aktivně působí. Ošetření je proto časově nenáročné  a není potřeba žádná rekonvalescence. Výsledkem je rychlé a spolehlivé omlazení obličeje. Aplikace botulotoxinu je navíc 
efektivně využívána k léčbě nadměrného pocení.

  • Před zákrokem
  • Po zákroku
  • Aplikace botulotoxinu

Časté dotazy na aplikaci botulotoxinu

Co je botulotoxin?

„Botulotoxin je purifikovaný protein, který po aplikaci do mimického svalu  blokuje vedení vzruchu mezi daným svalem a nervem, a tím vypne daný sval z funkce. Sval není schopen kontrakce a kůže nad ním se nekrčí. Individuálně pak dojde k úplnému vyhlazení vrásky  nebo k jejímu výraznému zlepšení (o tom rozhoduje věk pacienta, dlouhodobost vrásky, množství aplikované látky). Zákrok se provádí několika vpichy velmi tenkou jehličkou. Nejčastěji ošetřované lokality kam se botulotoxin aplikuje: nad kořenem nosu, okolí očí, na čele.”

MUDr. Martina Hamadová


Jak dlouho trvá efekt botulotoxinu?

„Efekt se projeví do 3-14 dnů, jeho trvání je individuální – po první aplikaci 3-6 měsíců. Pokud se terapie neopakuje, stav se nezhorší, naopak. Svaly vždy z nečinnosti slábnou. Opakovaná aplikace stejné dávky většinou prodlouží čas potřebný k další aplikaci.”

MUDr. Martina HamadováJe zákrok bolestivý?

Bolestivost je minimální. Není třeba lokální anestezie.”

MUDr. Martina Hamadová


Nahoru