Upravit stránku
Při mezoterapii vpravujeme do pokožky a do střední vrstvy kůže látky, zlepšující estetický vzhled kůže. Místo injekčních jehel používáme během zákroku váleček, který je pokrytý stovkami mikrojehliček, vyrobených z ušlechtilé oceli. Jeho působením dojde k přirozenému podnícení tvorby kolagenu a nových buněk. Výsledkem je vypnutá kůže a vyrovnání jizviček i středně hlubokých vrásek. 
Na našem pracovišti aplikujeme klasickou injekční mezoterapii a také zcela novou peercing-rollerovou mezoterapii. Ta je vhodná zvláště pro ženy, kterým je injekční aplikace nepříjemná. Často se stává, že mezoterapie bývá chybně zaměňována s výplněmi. Ty totiž obsahují vždy zesíťovanou kyselinu hyaluronovou, která má jiné vlastnosti.
MUDr. Martina Hamadová

Co Dermaroller dokáže?

 • Obnovuje mladistvý vzhled pokožky
 • Revitalizuje a rehydratuje oblast obličeje, krku, dekoltu a hřbetu rukou
 • Působí na strie
 • Potlačuje drobné a střední mimické vrásky v obličeji a na krku
 • Působí na jizvy včetně hypotrofických, neboli vkleslých jizev
 • Upravuje pórovitou pokožku a jizvy po akné
 • Váleček působí také na celulitidu (hyperlipotrofie)
 • Působí na hyperpigmentaci - zesvětluje benigní hyperpigmentace včetně melasma
Průběh ošetření a jeho frekvence se odvíjí dle ošetřované oblasti těla a konkrétního problému. Obecně doporučujeme čtyři až šest sezení jedenkrát týdně. Poté by měla následovat přestávka trvající v časovém rozsahu tří až devíti měsíců.
Dermaroller mechanicky mikrotraumatizuje kůži. Během následného procesu hojení aktivuje fibroblasty s novotvorbou kolagenu. Dochází k proliferaci endotelu, výstelky cév, v kapilárách kůže. Tak vzniká nové větvení kapilár, zlepšuje se prokrvení a zásobení kůže. Současně se dopraví vzniklými mikrokanálky účinná látka do spodních vrstev pokožky a škáry. Mikrokanálky se uzavírají během několika minut a zanechávají účinné látky v kůži, které působí na omlazení a ozdravení pleti. Povrch kůže není poškozen, není ani narušena bariérová funkce pokožky. Nejdůležitější je histologická prokazatelnost zmnožení kolagenních vláken, které jsou podstatné v procesu vypínání pokožky.
Ošetření je vhodné kombinovat s laserovou gelovou maskou - nově s chlorofylem, což je novinka doc. Šmuclera. Tak dochází ke zvýšení účinku, urychlení hojení a rychlejšímu odeznění zarudnutí. Mezoterapie prodlužuje účinky aplikovaného botulotoxinu a výplňových materiálů.
MUDr. Martina Hamadová

A jak zákrok probíhá?

Před ošetřením přijďte nejlépe nenalíčená. Jinou kosmetiku na ošetřované oblasti aplikujte nejdéle pět hodin před samotným zákrokem. V první řadě dezinfikujeme pleť, na kterou naneseme mezoterapeutické sérum (kyselina hyaluronová, depigmentační sérum, atd.). Poté provedeme peercing-rolling stanoveným postupem. V kůži se vytvoří tisíce mikroskopických pórů.

Látky se tak dostanou do kůže mnohem rychleji, hlouběji a v mnohem větší koncentraci než při kosmetické aplikaci krému nebo séra. Při zákroku můžete pocítit tlak mírné až střední intenzity, který může být nepříjemný. Před zákrokem tak můžete požádat o povrchové znecitlivění pomocí aplikace krému.

Zákrok trvá krátce, zpravidla patnáct až třicet minut. Metoda je spojena s minimálními riziky a je všeobecně dobře snášena. Na rozdíl od klasické mezoterapie umožňuje ošetření větších ploch včetně hrudníku, břicha nebo hýždí. Ihned po ošetření se v dané oblasti může objevit zarudlost, která ale do druhého dne odezní. Po dobu dvaceti čtyř hodin od zákroku se nevystavujte slunečnímu záření a používejte jenom takové kosmetické přípravky, které jsou schváleny lékařem.

Dermaroller působí na jizvy po akné, neštovicích, případně po úrazech. Novotvorba kolagenních vláken vede ke zpevnění neboli zhutnění škáry a k vyplnění atrofických jizev. Jediný vpich jehlou nemůže ovlivnit atrofické jizvy, ale tisíce jehliček na válci dermarolleru ano. Taktéž nastává obnova fyziologické vaskularizace původní atrofické tkáně - neoangiogeneze.”

Fotogalerie

 • Před zákrokem
 • Po zákroku
 • Před zákrokem
 • Po zákroku

Podívejte se, jak se můžete zbavit strií

Jaká je cena zákroku?

Máte zájem o rollerovou mezoterapii válečkem Dermaroller? Kontaktujte nás!

Nahoru