Upravit stránku

Omlazení pomocí vlastní krve – P.R.P. (Platelet Rich Plazma - o krevní destičky obohacená plazma) plazmaterapie, známá také jako plazmalifting, je moderní anti - aging metoda. Látky obsažené v krvi mají blahodárné účinky na obnovu pleti a zpomalují proces stárnutí pleti. Omlazující efekt v sobě ukrývá krevní plazma. Ta obsahuje růstové faktory a proteiny, které pokožku regenerují a startují procesy omlazení zcela přirozenou, tělu vlastní cestou. Nehrozí tedy alergie či přenosy chorob.

Plazma sama o sobě a především krevní destičky, obsahují růstové faktory, což jsou látky, které jsou schopné nastartovat aktivitu buněk- fibroblastů k produkci kolagenu a zároveň mají schopnost opravit starší buňky a donutit je k množení. Více než 100 růstových faktorů podpoří proces omlazení pleti. Obličej se zpevní a projasní, pleť je pružnější , zářivější, hladká a více hydratovaná již po prvním ošetření.

Průběh ošetření

Zákrok je ambulantní a trvá necelou hodinu. Nejprve se odebere Vaše krev do speciálního setu, v odstředivce na krevní plazmu se opatrně odstředí, aby se krevní destičky neporanily. Tato příprava plazmy, která trvá přibližně 10-15 minut, se zvýší koncentrace destiček a růstových faktorů až o 600%. Upravená čistá plazma včetně aktivovaných krevních destiček se šetrně pomocí speciální aplikační pistole U225 Mesogun s jemnou jehlou aplikuje na určenou oblast. Před zákrokem ošetříme danou oblast anestetickým krémem, zákrok je pak díky aplikační pistoli a znecitlivění téměř bezbolestný. Na závěr Vám ještě dopřejeme 10 minut  celkovou regenerenaraci po ošetření , biostimulačním LED světlem Heilight PRO Další den můžete pokračovat v běžných aktivitách nebo jít do práce. Vzhledem k tomu, že jde o aplikaci části vaší vlastní krve, je riziko komplikací zcela minimální, odpadají alergické reakce. Drobné kožní podlitinky lze skrýt líčením, otok nebývá velký, infekční komplikace za dodržení sterility zcela vzácné, bolestivost po zákroku minimální.

Místa vhodná k ošetření plazmaterapií 

Aktivovaná plazma se aplikuje pod vrásky a po celé tváři, na krk, dekolt, ruce. Může pomoci i v procesech regenerace pokožky po různých zákrocích. Vyhlazuje drobné jizvy či nerovnosti kůže. Léčí akné. Dále se používá k léčbě padaní vlasů a alopecii.

Opakování je vhodné zhruba po půl roce, v intentivním režimu po měsíci, následně po 3 měsících a pokračovat dále po půl roce.

Po zákroku

Po ošetření je vhodný šetřící režim, minimálně 2-3 dny nevystavovat ošetřené oblasti slunečnímu záření, extremním teplotám či chladu, vynechat peelingové ošetření, omezit saunu a plavání.

Kontraindikace

akutní infekce, herpes, onemocnění ledvin či jater, poruchy koagulace, poruchy krvetvorby, imunosuprese, HIV pozitivita, malignita v anamnéze

 

Nahoru